łysienie
Uroda

Transplantacja włosów, sposób na idealną fryzurę

Piękne i zdrowe włosy od zarania dziejów są symbolem młodości, zdrowia i witalności. Nic dziwnego, że dla wielu osób łysina jest powodem do wstydu. A w niektórych przypadkach staje się poważnym kompleksem, który negatywnie wpływa na nasze codzienne życie. Na szczęście z tym problemem współczesna medycyna umie sobie bardzo dobrze poradzić. Pomoże nam transplantacja włosów.

Na czym polega przeszczep włosów?

Warto wiedzieć, że sam zabieg ma dość długą historię. Po raz pierwszy wykonał go japoński lekarz Okuda, w 1939 roku. Oczywiście od tamtego czasu medycyna poczyniła znaczne postępy i technologia przeszczepu włosów została znacznie udoskonalona. Prawdziwa rewolucja nastąpiła w latach 80. To właśnie wtedy po raz pierwszy zastosowano mini i makro implanty włosów.

Ale jak wygląda sam zabieg? Jest on dość mało skomplikowany. Przed samą operacją lekarz wykonujący operację rysuje linię na naszym ciele, będzie ona stanowić linię naszych włosów po przeszczepie. Dzięki temu uzyskamy naturalny wygląd i po jakimś czasie nikt nie domyśli się, że mieliśmy jakikolwiek zabieg…

Zobacz także: Dlaczego włosy wypadają

Kolejny etap to ogolenie naszej potylicy. To właśnie z tego miejsca pobrany zostanie pasek (lub kilka pasków) owłosionej skóry o szerokości 1,0–0,5 centymetrów. Następnie pasek dzieli się na implanty, które zawierają od 1 do 3 mieszków włosowych. Nie musimy martwić się o blizny na naszej głowie, zostaną one sprytnie pod włosami.

Zabieg transplantacji włosów trwa od 1,5 do 3 godzin i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a więc w trakcie pacjent jest całkowicie świadomy. Jedynie transplantacje włosów u dzieci przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Kiedy warto rozważyć przeszczep włosów?

Na pewno wtedy, gdy inne, mniej inwazyjne metody nie zdały egzaminu. Musimy jednak zawsze pamiętać, że transplantacja włosów, jak każdy zabieg medyczny może wywołać powikłania. Dlatego warto rozważyć wszystkie jego wady i zalety. A także ściśle stosować się do zaleceń lekarza.

Oczywiście, to że mamy obawy i wątpliwości jest czymś zupełnie naturalnym. Jednak lekarz w trakcie konsultacji powinien objaśnić nam wszelkie niejasności. A więc nie bójmy się zadawania pytań. Przecież to chodzi o nasze własne zdrowie, a to jest bezcenne.

Ile kosztuje zabieg przeszczepienia włosów?

W tym przypadku nie można podać jednoznacznej odpowiedzi. Cena uzależniona jest od wielkości naszej łysiny, zastosowanej techniki, a także renomy samej kliniki. Jednak obserwując rynek można zauważyć, że cena tego typu zabiegi waha się 1500 do 10 000 złotych. A więc jest to dość pokaźna kwota…

Jednak większość klinik ma podpisane specjalne umowy z bankami, pacjenci mogą liczyć na kredyt na preferencyjnych warunkach bądź rozłożenie kosztów operacji na raty. Na samym zabiegu nie warto oszczędzać. Najlepsze kliniki udzielają dożywotniej gwarancji na wzrost przeszczepionych włosów. A zatem nie musimy się obawiać, że nagle nasza nowa czupryna zacznie się przerzedzać. Można więc powiedzieć, że transplantacja włosów jest zabiegiem, który wystarcza nam na całe, długie życie.

You may also like...