makijaż na wieczór
Uroda

Wieczór to pora na odpowiedni makijaż

W zależności od okazji

Właściwie wykonany makijaż imprezowy jest trwały, a ponadto uwydatnia urodę i podkreśla jej walory. W zależności  od tego, jaki charakter ma wyjście, dobieramy odpowiednie kolory, intensywność oraz rodzaj kosmetyków. Jeśli imprezą jest wesele, panna młoda wybiera zwykle bardziej stonowane kolory lub te, które pasują do koloru dominującego przy kreacji oraz w wiązance ślubnej. Wszystkie panie bazują na tym, aby makijaż utrzymywał się jak najdłużej. Dowodem kiepskiego wykonania będzie zarówno film, jak też fotografie z przyjęcia.

makijaż wieczorowy

Twoja pora roku

Dobierając makijaż na wielkie wyjście musimy wziąć pod uwagę paletę kolorów, która pasuje do naszego typu urody. Zwracamy uwagę na obowiązujące trendy, ale niektóre z nich mogą nam zupełnie nie pasować. Dlatego warto rozszyfrować swój typ urody i wiedzieć, którą porą roku jesteśmy. O ile pani zimie pasuje większość barw, o tyle pani jesień musi być już nieco bardziej uważniejsza przy doborze kosmetyków do wykonywania makijażu. Szczególnie na przyjęciu ślubnym warto zadbać o to, aby elementy stroju pasowały nie tylko do siebie, ale i do panny młodej.

karmelowy brąz

Ostry i trwały

Jeśli wykonujemy makijaż wieczorowy pamiętajmy, że musi być on bardziej wyrazisty i ciemniejszy od tego, który nosimy w ciągu dnia. Jego trwałość oraz intensywność przez długi czas zapewniają przede wszystkim bazy pod cienie oraz pod podkład, a także puder. Warto bazować na sprawdzonych i cenionych markach. Ponieważ makijaż wieczorowy widoczny jest głównie w sztucznym oświetleniu, musi być przygotowany tak, aby prezentować się w nim jak najlepiej. Powinien też dobrze wyglądać na zdjęciach. To w makijażu imprezowym jest miejsce na brokat i błysk, którego nie wprowadzamy do makijażu dziennego. Ponadto eksperci polecają używanie pędzli, zamiast aplikatorów z gąbeczką. Jeśli samodzielnie nie potrafimy wykonać dobrego makijażu na wielkie wyjście, możemy poprosić o pomoc specjalistę.

Możesz również polubić…