zioła na oczyszczanie organizmu
Zdrowie

Oczyszczanie organizmu z toksyn pomocą ziół

 

zioła na oczyszczanie organizmu

Detoks organizmu co jakiś czas jest potrzebny. Zbyt duża ilość toksyn w organizmie przyczynia się do obniżenia odporności i samopoczucia. Jednym ze sposobów oczyszczania organizmu jest wykorzystanie do tego celu określonych ziół.

Jakie zalety niesie za sobą oczyszczanie organizmu za pomocą ziół?

Niektóre zioła posiadają właściwości oczyszczające. Stosowanie ich niesie za sobą bardzo wiele zalet. Przede wszystkim detoks organizmu przy użyciu ziół jest w pełni naturalną metodą. Herbatki oczyszczające są w pełni bezpieczne i nie wywołują żadnych skutków ubocznych, jak niektóre polecane terapie.

Inną zaletą stosowania herbatek oczyszczających jest to, że są one dobre w smaku. Często przepisywane preparaty oczyszczające są po prosty niesmaczne i picie ich każdego dnia jest niezwykle uciążliwe. Ziołowe herbatki z kolei mogą bez problemu zastąpić codziennie spożywane napoje.

Jakie zioła posiadają właściwości oczyszczające?

Babka płesznik

Jedną z roślin posiadających działanie oczyszczające jest babka płesznik. Składa się ona z takich substancji, jak kwas uronowy, arabioza, ksyloza, tłuszcze roślinne, garbniki, akubina (glikozyd irydoidowy) i fitosterole. Posiadają one silne właściwości detoksykujące.
Spożywane ziarenka babki w tracie przechodzenia przez układ pokarmowy powoli pęcznieją i chłoną po drodze wszelkie toksyny. Z racji tego, że nasiona nie są trawione, wraz z toksynami zostają wydalone z organizmu. Poza właściwościami oczyszczającymi roślina ta radzi sobie świetnie ze wzdęciami, bólami brzucha i zaparciami wynikającymi z problemów trawiennych.

Siemię lniane

Innym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn, jest regularne stosowanie siemienia lnianego. Poza właściwościami detoksykującymi siemie lniane wspiera również pracę układu pokarmowego. Ponadto roślina ta obniża poziom cholesterolu i działa osłonowo na żołądek. Dobrze jest więc spożywać napar z niej w momencie stosowania terapii antybiotykowej. Ponadto siemię lniane poprawia stan włosów, cery i paznokci. Oczywiście efekty takie są możliwe do osiągnięcia tylko w momencie, kiedy wcześniej wspomniany napar będzie stosowany regularnie.

Melisa lekarska

Melisa lekarska jest bardzo popularną rośliną. Wiele osób zna ją z właściwości uspokajających. Jest często stosowana w okresie nadmiernego stresu, czy w trakcie chandry jesiennej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że roślina ta posiada również właściwości oczyszczające organizm. Melisa skutecznie wzmacnia naturalne procesy mające na celu ochronę wątroby przed szkodliwymi toksynami, wynikającymi przykładowo z niezdrowej diety. Wspiera ona również produkcję dwóch bardzo ważnych antyoksydantów – glutationu i dysmutazy ponadtlenkowej. Ponadto działa ona również rozkurczająco. Dlatego też poleca się ją do stosowania przy takich dolegliwościach, jak zaparcia, wzdęcia, gazy czy nerwica żołądka.

Podsumowując można powiedzieć że oczyszczanie organizmu za pomocą ziół niesie za sobą wiele korzyści. Takie naturalne sposoby nie wywołują żadnych skutków ubocznych, ani alergii. W celu przeprowadzenia detoksu organizmu można stosować babkę płesznik, melisę lekarską, czy siemię lniane.

You may also like...