retencja wody w organizmie
Zdrowie

Retencja czyli zatrzymanie wody w organizmie

retencja wody w organizmie
Spora grupa osób zastanawia się nad tym, jak zmienić swoje życie na lepsze, dużo lepiej się odżywiać oraz uprawiać sport. Zmiana stylu życia nie musi być wyzwaniem, jeżeli wszystko dobrze poukładamy sobie w głowie oraz postaramy się zorganizować swoją codzienność.

Retencja wody a zdrowy styl życia

Część osób nie widzi większej trudności w tym, aby zdrowo się odżywiać i kupować to, co świeże oraz nieprzetworzone, inni są tak bardzo przyzwyczajeni do produktów gotowych, że ciężko im odnaleźć się w innej rzeczywistości. Kiedy trzeba przygotować sobie posiłek wolą dużo łatwiejsze rozwiązania, które są na wyciągnięcie ręki. Często sięgamy po jedzenie typu Fast food oraz po gotowe napoje z plastikowych butelek. Dobrze jest jednak pić dużo wody i robić sobie naturalne soki, które pomogą nam uregulować pracę jelit oraz w świetnym stopniu wpłyną na metabolizm. To bardzo istotne, by na bieżąco spalać kalorie, które dostarczamy organizmowi w pożywieniu. Jedzenie i picie są paliwem dla naszych organizmów. Bardzo ważne jest to, aby dostarczać sobie najwyższej jakości artykułów spożywczych.

Zatrzymanie wody a odżywianie

Niektóre osoby zauważyły, że zatrzymanie wody w organizmie może być spowodowane nieodpowiednim odżywianiem. Warto zmienić styl życia i zacząć uprawiać sport, a wtedy wszystko może się regulować. Nadmiar wody powoduje puchnięcie rąk i nóg. Możemy odczuwać osłabienie. Może być to również wynik jedzenia zbyt dużych ilości mięsa. Warto zamienić je na warzywa. Retencja wody to problem, z którym spotyka się wiele osób. Dlatego dobrze jest się zastanowić, jak pozbyć się jej z organizmu, aby odzyskać swoją doskonałą kondycję. Część osób chętnie sięga po suplementy diety oraz leki, które miałyby im pomóc. Niestety często zdarza się, że są one tylko chwytem marketingowym i w ogóle nie pomagają. Dlatego warto wybierać to, co stanowi bezpiecznie i bezinwazyjne metody. Niektóre osoby przekonały się, że bardzo dobre rezultaty przynosi picie ziół, takich jak krwawnik czy regularne spożywanie kozieradki. To bardzo dobra przyprawa, która zawiera wiele cennych pierwiastków.

Naturalne sposoby na retencję płynów

Wiele osób mówi jednak o niesamowitych właściwościach pokrzywy, która powinna być przez nas spożywana regularnie ze względu na wysoką zawartość krzemionki, która jest bardzo potrzebna naszym organizmem do prawidłowej pracy. Dzięki temu nie narażamy się na niepotrzebne niedobory. Dobrze sięgać po naturalne, proste produkty, które mamy na wyciągnięcie ręki, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Wtedy pozbędziemy się wielu trudnych problemów, które próbujemy rozwiązać nieodpowiednimi metodami. Oczywiście, jeśli czujemy się bardzo źle i podejrzewamy, że zatrzymała się nam woda w organizmie. Warto odwiedzić lekarza i porozmawiać z nim na ten temat. Być może doradzi jakieś dobre rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać o tym, że suplementy diety przyjmowane na własną rękę nie są dobrym sposobem na to, aby rozwiązywać problemy. W pewnym stopniu mogą pomóc i złagodzić objawy, jednak nie zniwelują przyczyny. Wiele osób stara się zadbać o siebie i o rodzinę tak, jak może najlepiej.

Możesz również polubić…