dieta ketogeniczna
Dieta Zdrowie

Dieta ketogeniczna – z jakich produktów należy zrezygnować?

Kiedy chcemy znacząco zrzucić warstwę tłuszczową, to dieta keto może okazać się dla nas wybawieniem. Jednak musimy wiedzieć, że jest to dieta typowo eliminacyjna, więc musimy podchodzić do niej rozważnie i zastępować wszystkie produkty, które są w niej zakazane innymi, które uzupełnią nam mikroelementy i witaminy. Możemy jednak liczyć na nie tylko szybkie efekty, a także na doskonałe samopoczucie. Zdecydowana większość bowiem osób czuje się na tej diecie świetnie, jednak będzie tak tylko wtedy, kiedy ograniczymy do minimum spożywane węglowodany, a także zastąpimy je innymi, bardziej wartościowymi produktami.

Dieta ketogeniczna

Dieta niskowęglowodanowa – czego nie możemy jeść?

Dieta zawsze kojarzy nam się ze spożywaniem bardzo dużej ilości warzyw i owoców, jednak w przypadku diety niskowęglowodanowej są owoce i warzywa, których absolutnie nie możemy jeść. Musimy bowiem doprowadzić do tego, aby organizm wszedł w stan ketozy. Oznacza to najprostszym językiem pobieranie energii z zapasów tłuszczowych, co doprowadza do znacznego zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Możemy więc liczyć na doskonale efekty w bardzo krótkim czasie.

Jakich owoców należy unikać?

Przede wszystkim powinniśmy unikać słodkich owoców takich jak banany, morele, brzoskwinie, czy arbuzy. Jednak należy także zminimalizować przyjmowanie owoców suszonych w każdej postaci. Co najdziwniejsze, w przypadku diety ketogenicznej nie tylko owoce słodkie są zakazane, ale także cytryny, grapefruity i limonki również należy znacząco ograniczyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować z diety.

Jakich produktów jeszcze musimy unikać?

Przede wszystkim powinniśmy unikać pieczywa, makaronów, czy ryżu białego. Jednak należy wymienić te składniki na pełnowartościowe zboża, które nie tylko wpłyną na szybsze najadanie się na diecie, ale także zapewnią niezbędne witaminy i minerały. Musimy jednak mieć na uwadze, że należy pilnować ilość przyjmowanych węglowodanów każdego dnia, co jest kluczowe, jeśli chodzi o tę dietę.

Rezygnacja z produktów light

Musimy wiedzieć, że jeśli eliminujemy węglowodany, to należy przyjmować w zamian za to odpowiednią ilość tłuszczy i białka, aby zapewnić sobie zdrową energię. Jeśli więc mamy do czynienia z dietą, która zmusza nas do rezygnacji z węglowodanów, to należy zrezygnować z produktów light. Tłuszcze będą nam bowiem bardzo potrzebne w stanie ketozy, bo to z nich organizm będzie czerpał energie na bieżąco.

Niezbędne czytanie etykiet produktów

Jeśli chodzi o dietę ketogeniczną to musimy wiedzieć, że należy zrezygnować z wszystkich przetworzonych produktów, a także tych, które zawierają cukier. Wszystko więc co jest przez nas jedzone powinno zostać sprawdzone, co do zawartości węglowodanów, a także ilości tłuszczu. Tylko tak będziemy mogli liczyć na korzystne efekty w szybkim czasie, jeśli chodzi o tę dietę.

Inne rzeczy, o których musimy zapomnieć

Należy także wiedzieć, że nie możemy jeść niektórych warzyw, a mianowicie tych korzeniowych i wydymających takich jak fasola, groch, czy ciecierzyca. Musimy także zrezygnować z alkoholu i słodkich napoi, co dla wielu osób może stanowić problem, jednak bez tego efekty nie będą takie, jak tego oczekujemy.

Zdecydowanym plusem tego rodzaju diet jest fakt, że możemy liczyć tutaj na bardzo dobre efekty, które będą szybko widoczne, a także na to, że rzeczywiście będziemy czuć się świetnie w trakcie i po ukończeniu samej diety. Jest to bowiem jedna z tych diet, która mimo tego, że jest eliminacyjna pozwala nam na funkcjonowanie w energii i dobrym samopoczuciu. Musimy jednak mieć na uwadze, że kiedy chcemy osiągnąć naprawdę doskonałe efekty, a także sprawić, że bardzo szybko pozbędziemy się niechcianej tkanki tłuszczowej, to należy stosować się ściśle do zaleceń. Tylko tak uda nam się zrealizować plan i sprawić, że poczujemy się zdecydowanie lepiej we własnej skórze. Musimy więc całkowicie wyeliminować lub znacznie ograniczyć niektóre produkty, zastępując je innymi, które są bardziej sycące i przy tym wartościowe, bo te nawyki są kluczem do sukcesu.

Możesz również polubić…