jak zapuścić włosy z krótkich
Uroda

Jak zapuścić włosy z krótkich na długie?

Nie wystarczy włosów nie obcinać, aby je zapuścić. W tym czasie warto także zadbać o zmniejszenie ich łamliwości oraz skutecznie stymulować ich wzrost. W tym celu trzeba zastosować odpowiednie kosmetyki, suplementy diety bądź domowe sposoby. Jak zapuścić włosy z krótkich na długie?

jak zapuścić włosy z krótkich

Sprawdzone sposoby na zapuszczanie włosów krótkich

Systematyczny rok zapuszczania włosów może dać efekty w postaci ich wzrostu o kilkanaście centymetrów. W okresie od 12 do 18 roku życia włosy rosną z prędkością od 1 do 1,5 centymetra w ciągu 30 dni. Wspomagane kosmetykami i odpowiednią dietą zapuszczanie włosów z krótkich na długie powinno być szybkie oraz dać końcowy efekt w postaci lśniących, zdrowych oraz pięknych włosów.
W tym celu warto wzbogacić dietę w produkty, które są bogate w witaminy z grupy B, żelazo oraz białko. Te substancje mogą sprawić, że każde włosy będą rosły szybciej oraz będą zdrowsze. Ponadto sprawdzonym preparatem na szybki porost włosów jest także skrzyp polny. Zobacz także jak być ładną dziewczyną.

Podczas zapuszczania krótkich włosów warto obcinać końcówki, jednak nie częściej niż co 6 tygodni. W trakcie ich zapuszczania trzeba również zrezygnować z farbowania, gdyż taki zabieg może je osłabiać i dać gorszy rezultat porostu włosów.

zapuszczanie włosów

Czego unikać przy zapuszczaniu krótkich włosów?

Przy zapuszczaniu włosów trzeba unikać stosowania suszarki, prostownicy i lokówki. Regularne ich prostowanie bądź kręcenie przesusza je oraz ma wpływ na wzrost łamliwości włosów. Poza tym powinno się również zrezygnować z lakieru, mgiełki czy pianki z alkoholem, które to przesuszają włosy oraz usztywniają je.

Sprawdzonym sposobem na to, aby skutecznie zapuścić włosy z krótkich na długie, jest stosowanie sprawdzonych szamponów oraz odżywek, które to dobrze oczyszczają skórę głowy oraz włosy i jednocześnie nie wysuszają ich bądź nie przetłuszczają. Do tego celu najlepiej sprawdzą się szampony oraz odżywki naturalne, które można kupić w każdym sklepie kosmetycznym.

Skóra głowy odgrywa także ważną rolę w zapuszczaniu włosów z krótkich. Dlatego ważną kwestią jest jej masaż podczas mycia włosów. Powinien trwać on kilka minut. Ten sposób przede wszystkim sprzyja lepszemu ukrwieniu ,co ma istotne znaczenie wpływające na pobudzenie cebulek, a tym samym wzrost włosów. Przy używaniu domowych sposobów na stymulację włosów najlepiej sprawdzić się mogą:

 • olej kokosowy,
 • sok z cebuli,
 • płukanka z octu jabłkowego,
 • białko z jajka,
 • olejek rozmarynowy,
 • olejek jojoba,
 • olej lniany,
 • olejek rycynowy
 • oliwa z oliwek.
włosy

Zapuszczanie krótkich włosów – etapy

Pierwsze zauważalne efekty zapuszczania włosów powinny nastąpić po około kilku miesiącach. Aby różnica w ich długości była widoczna trzeba przynajmniej poczekać rok czasu. Zapuszczanie włosów z krótkich jest najczęściej uciążliwe w sytuacji, gdy są one na tyle długie, że odstają oraz źle się układają. Poza tym są na tyle krótkie, że ich związanie nie wchodzi w rachubę. Następujące po sobie etapy w zapuszczaniu włosów można przetrwać dzięki wsuwkom, płaskim spinkom, a także opaskom na włosy, która to zadba też o grzywkę. Zobacz także: Brązowe włosy.

Z kolei zapuszczanie włosów średnich jest stosunkowo proste pod względem doboru fryzury. Jeżeli zna się odpowiedniego fryzjera, który jest dobrym fachowcem i potrafi ładnie strzyc bez dużego uszczerbku dla długości włosów, warto skorzystać z jego profesjonalizmu. W takim przypadku zostaje wykonywanie takich fryzur, które nie eksponują różnic w długości poszczególnych pasm. Pośród ciekawych fryzur przy zapuszczaniu włosów można wymienić:

 • kucyk,
 • kok
 • oraz różne rodzaje warkocza
jak być ładną

Krótkie włosy u mężczyzn a ich zapuszczanie

Zapuszczanie krótkich włosów u mężczyzn można podzielić na poszczególne etapy. Na samym początku najlepiej zapuszczać samą górę włosów. Taki sposób pozwala na schludną fryzurę, bowiem włosy mogą swobodnie rosnąć na czubku głowy. W kolejnym etapie warto zacząć cieniować boki oraz stopniować ich długość.
Dłuższa grzywka w artystycznym nieładzie, gra w takim przypadku główną rolę w wielu fryzurach. Następny etap w zapuszczaniu włosów to zapuszczenie boków, by można je było zaczesać do tyłu. W czasie systematycznego wzrostu można stosować na co dzień gumę do włosów, odrobinę żelu bądź lakieru, by ujarzmić odstające włosy po bokach. W przypadku, kiedy włosy są już dość długie, ułożenie jakiejkolwiek fryzury nie powinno sprawić najmniejszego problemu.

Możesz również polubić…