choroby zatok
Zdrowie

Chore zatoki wołają o pomoc? Jest na to sposób

chore zatoki
Cierpisz na przewlekły katar oraz ciągle zatkany nos utrudniający normalne i swobodne oddychanie, a do tego wszystkiego męczą Cię częste bóle głowy?

Takie objawy mogą znacząco uprzykrzyć życie każdemu. Prawdopodobnie świadczą one o zapaleniu zatok. Ta podstępna i uciążliwa choroba jest niezwykle trudna w leczeniu, dlatego też, jeśli zauważysz u siebie jej symptomy nie powinieneś leczyć się samodzielnie, tylko bezzwłocznie udać się do lekarza specjalisty.

Nieodpowiednio leczone zapalenie zatok bardzo często przeradza się w infekcję przewlekłą, która jest o wiele trudniejsza do wyleczenia niż choroba w początkowym stadium. Może ono ciągnąć się długimi latami, zanim uda się je w pełni wyeliminować.

Jak wyleczyć zapalenie zatok?

Gdy masz chore zatoki, przede wszystkim nie powinieneś zdawać się na szeroko rozreklamowane środki, których producenci obiecują, że pomogą one uporać się z problemem chorych zatok. Tego typu leki mogą jedynie zmniejszyć uciążliwe symptomy zapalenia zatok, jednak nie są w stanie usunąć jego przyczyn.

Jeśli już od pewnego czasu męczysz się z zapaleniem zatok, pewnie zastanawiasz się dlaczego choroba ta jest tak trudna do wyleczenia.

Otóż, bardzo często bakterie bytujące w zakażonych zatokach tworzą swoisty mikrofilm, który jest niezwykle odporny na działanie różnego rodzaju antybiotyków i substancji antywirusowych. Właśnie dlatego w większości przypadków farmakologiczne leczenie zatok okazuje się nieskuteczne.

Jeśli chcesz skutecznie wyleczyć swoje zatoki, najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie skorzystanie z najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny. Dzisiaj w walce z tą chorobą lekarze laryngolodzy dysponują o wiele lepszymi i bardziej skutecznymi narzędziami, niż leki.

Największą skuteczność w leczeniu chorób zatok przynosi endoskopowe oczyszczenie zatok. Polega ono na wprowadzeniu do nosa specjalnego wziernika, który oczyszcza zatoki z bakteryjnego mikrofilmu.

Autorem artykułu jest Cmpromed.pl przychodnia specjalizująca się w leczeniu zatok

Możesz również polubić…