zapuszczanie włosów
Uroda Zdrowie

Jak zapuszczać włosy?

zapuszczanie włosów

Zapuszczanie włosów interesuje już nie tylko kobiety, ale również panów. Panie w zdecydowanej większości pragną cieszyć się nie tylko gęstymi, ale również zachwycającymi włosami. Kobiety zastanawiają się coraz częściej co dokładnie może przyspieszyć porost włosów, a także w jaki sposób powinno się je prawidłowo zapuszczać. Oczywiście istnieje bardzo dużo metod, by zrealizować ten cel.

W jaki sposób powinno się zapuszczać włosy

Nie wszyscy mają świadomość, ale zdecydowanie największym błędem jaki można popełnić w trakcie zapuszczania włosów jest unikanie ich systematycznego podcinania przynajmniej co 6-8 tygodni. Fryzura w ten bardzo prosty sposób nie tylko zachowa odpowiedni kształt, ale również zapuszczanie będzie przebiegało znacznie szybciej. Końcówki włosów bowiem w pewnym momencie będą się naturalnie rozdwajały. Osoby, które nie będą ich podcinały doprowadzą do sytuacji, że zaczną się nie tylko skracać, ale również kruszyć. Zobacz również jak zapuścić włosy z krótkich.

łysienie

Ponadto bardzo trudnym momentem podczas zapuszczania jest sytuacja, gdy zaczną sięgać uszu. Fryzura wtedy nie tylko będzie wydawała się bezkształtna, ale również praktycznie w żaden sposób nie będzie możliwe jej ułożenie. Właśnie wtedy bardzo dużo kobiet podejmuje decyzję o ponownym obcięciu włosów na krótko. Kobiety często nie zdają sobie sprawy, że wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Kryzysowy moment w zdecydowanej większości przypadków będzie trwał od jednego do dwóch tygodni.

Ponadto w trakcie zapuszczania jak wiadomo włosy mają tendencję do wywijania się w różne strony. W celu zminimalizowania takiej sytuacji wystarczy stosować produkty wygładzające, które lekko będą obciążały włosy. W ten prosty sposób będą bardzo miękko opadały na twarzy, a nie tworzyły mało praktyczne wicherki czy koguciki. Włosy przestaną się także puszyć, zyskają także odpowiedni blask.

Jak przyspieszyć porost włosów?

Panie zastanawiające się jak zapuścić włosy, coraz częściej chcą przyspieszyć ich porost. Obecnie można wyróżnić bardzo dużą liczbę sposobów na porost włosów, jednak nie wszystkie będą w stanie dać satysfakcjonujące rezultaty. Osoba planująca przyspieszenie tego procesu powinna przede wszystkim zastanowić się, w jaki sposób chce poprowadzić swoje działania, a także z której strony chciałaby rozpocząć walkę o nowe włosy. Można bowiem uczynić to nie tylko i wyłącznie od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Zdecydowanie najbardziej efektywne będzie połączenie tych dwóch dróg. Sprawdź również: Jak stworzyć własną linię kosmetyków.

Witaminy na porost włosów

Do wewnętrznych sposobów na przyspieszenie porostu włosów należy zaliczyć odpowiednią suplementację. Nie wszyscy w Polsce jeszcze mają świadomość, jak dieta działa zarówno na włosy, jak i skórę czy ogólną kondycję. Warto bowiem wiedzieć, że niewłaściwa suplementacja czy braki żywieniowe mogą w konsekwencji przyczynić się nawet do łysienia.

Beautiful perfect hair woman portrait. Studio shot. Gray background.

Witaminy i mikroelementy konieczne do poprawy kondycji włosów:

Magnez

Niedobór tego pierwiastka może przyczynić się do wzmożonego wypadania włosów. Odpowiedzialny jest również za przesuszenie struktury włosa i kruchość. Warto wiedzieć, że magnez znajduje się nie tylko w kaszy gryczanej, ale również orzechach czy kakao.

Minerały

Należy do nich zaliczyć przede wszystkim żelazo i cynk. Rekomendowane jest sięgnięcie po produkty, które są bardzo bogate w wymienione minerały, w celu uniknięcia anemii, a także poprawienia mikrokrążenia skóry głowy. Można w ten prosty sposób pobudzić cebulki włosów do pracy.

Kwas foliowy

Zdecydowanie bardziej znany jest jako witamina B9. Zauważalnie wzmacnia bowiem łodygę włosa. Kwas foliowy znajduje się w wątróbce, bananach czy podrobach.

Biotyna

Inaczej nazywana jest witaminą H albo B7. Nie tylko poprawia wygląd i kondycję włosów, ale również stymuluje ich porost. Znajduje się przede wszystkim w marchewce, pomidorach, jajach kurzych czy orzechach.

Witamina A

Witamina A zarówno usprawnia proces porostu włosów, jak i nadaje im odpowiedniego blasku. Osoby, które mają nadmiernie przesuszoną skórę, najprawdopodobniej mają niedobór tej witaminy.

Witamina B12

Jest bardzo istotna dla ludzkiego organizmu. Jej niedobór może bowiem objawić się nadmiernym i silnym wypadaniem włosów.

Witamina C

Zdecydowanie poprawia ukrwienie skóry. W ten sposób wartości odżywcze będą znacznie efektywniej dostawały się do cebulek włosów.

Możesz również polubić…